Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową

Wojownicy Maryi DG
Grupa Dąbrowa Górnicza
zaprasza na

Rozpoczynamy 3.04.2020 od godz. 19.00 przy Kościele pw. św. Małgorzaty w Bydlinie, gdzie będą wydawane pakiety uczestnika. Następnie o godz. 19.30 rozpocznie się Msza Święta, po której wszyscy uczestnicy wyruszą na Ekstremalną Drogę Krzyżową na wybraną przez siebie trasę.

Ruszyła rejestracja przez stronę internetową edk.org.pl

Po wejściu na stronę organizatorów wybierz „Trasy 2020” następnie „Województwo małopolskie” i rozwiną się alfabetycznie miejscowości i trasy. W rejonie Bydlin mamy do wyboru jedną z dwóch tras, jak w roku poprzednim. Trasa Fioletowa św. Charbela – 40 km i trasa Zielona św. Jana Chrzciciela – 30 km. Należy wybrać trasę i zarejestrować się.

Rejestrować się można również telefonicznie:

733 700 801 – Jarek
793 575 452 – Karolina
505 178 160 – Łukasz

Prosimy o wcześniejszą rejestracje, by nie czekać do samego końca – chodzi o zamówienie odpowiedniej ilości pakietów. Jeśli będziemy się rejestrować w ostatnich dniach, to może braknąć pakietów uczestnika.

Udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej jest bezpłatny. Jeśli ktoś będzie chciał dołożyć się do kosztów, będzie to mógł zrobić poprzez zakup pakietu uczestnika, którego koszt to 20 zł. W skład pakietu wchodzą: rozważania na EDK, smycz oraz magnetyczna zakładka z logo EDK.

 

Post Scriptum – WAŻNE

W imieniu Artura z naszej wspólnoty, zapraszam wszystkich chętnych mężczyzn do udziału w nocnej drodze krzyżowej, którą Artur organizuje na wzór EDK (zobacz).

Data wydarzenia: 20 marzec godz 20.00 – Msza Święta w Płokach. Około 35 km drogi samochodem od Dąbrowy Górniczej. Po mszy wyjście pieszo – do klasztoru w Czernej, tam ok. 24.00 i powrót pieszo do Płok do sanktuarium NNMP.

Całość ok. w sumie 23 km. Zakończenie drogi krzyżowej około godz. 4.00 rano.

Trud nocnej drogi z Jezusem i Maryja to świetna okazja do refleksji nad swoim życiem.